شرکت آسو صنعت زنده رود

قیمت سنگ آهن صعودی شد

قیمت سنگ آهن صعودی شد

تاریخ خبر: 1401/09/12
قیمت سنگ آهن روز گذشته به دلیل اقدامات چین در حمایت بیشتر از شرکت های ساختمانی افزایش یافت

به گزارش دنیای معدن، چین به شرکت های ساختمانی فهرست شده در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ و بورس های چین اجازه داده تا سهام بیشتری را برای به دست آوردن دارایی های مستغلات، پر کردن سرمایه در گردش، یا بازپرداخت بدهی ها بفروشند و چنین ممنوعیت هایی برای تامین مالی مجدد را لغو کرده است.

این جدیدترین اقدامات چین برای تقویت بخش مسکن بوده که میزان قابل توجهی از تقاضای فولاد چین را به خود اختصاص می دهد. چنین اقداماتی در کنار سایر حمایت های اخیر بانکی محیط مناسبی برای تامین مالی شرکت های ساختمانی فراهم نموده است.

آخرین متوسط قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد متال بولتن روز گذشته ۲.۸ درصد رشد داشت و به ۱۰۱.۶ دلار هر تن سی اف آر چین رسید. در بورس دالیان نیز قرارداد سنگ آهن ژانویه ۲.۳ درصد بالا رفت و ۱۰۷.۴۵ دلار هر تن ثبت شد. ماه جاری رشد قیمت ۲۵ درصدی در قراردادهای سنگ آهن بورس دالیان مشاهده شده است.

در مجموع نباید فراموش کرد داستان محدودیت های کرونایی چین نیز ادامه دارد باید دید این اقدامات حمایتی موفق می شوند اثرات منفی گسترش مجدد کووید در چین را کمرنگ کنند یا همچون گذشته فقط تاثیرات مثبت موقتی بر بازار خواهند داشت.

تظاهرات علیه سیاست کووید صفر در آخر هفته گذشته در چندین شهر چین برگزار شد و تحلیلگران می گویند که این تظاهرات بزرگ ترین تظاهرات از سال ۱۹۸۹ تاکنون بوده است.

از طرف دیگر سوالی که برای بازار پیش می آید این است که آیا تلاش برای تحریک بخش ساخت و ساز و مسکن و زیرساخت ها جهت افزایش تقاضای فولاد کافی خواهد بود یا اینکه کندی رشد اقتصاد جهانی و افزایش آمار کرونا تقاضای بخش های تولیدی را کاهش می دهد

دیدگاه های کاربران

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.


فرم ارسال دیدگاه شما برای قیمت سنگ آهن صعودی شد
(به حروف کوچک و بزرگ حساس نمی باشد.)
captcha